Година історичної пам'яті "Компенсувати неможливо"

Компенсувати неможливо

година історичної пам'яті

11 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ


11 квітня кожен рік відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме, 11-го квітня 1945 року американські війська увійшли на територію найбільшого табору, який мав назву Бухенвальд. В’язні, які перебували в Бухенвальді підняли повстання, результатом якого стало ліквідування табору. На території Німеччини діяло близько 14 тисяч таборів. Під час Другої світової війни в таборах перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів були знищені. Серед загиблих - 5 млн громадян СРСР, а також 6 мільйонів євреїв з різних країн. Щорічно, в цей день, Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях крізь фашистські табори.

Бібліотекарі підготували для учнів 9-х класів міського ліцею розповідь про створення концтаборів, про нелюдські умови існування в них та про вбивства мільйонів людей катами фашистської Німеччини.

Цій темі присвячено багато літературних творів, як документальних, так і художніх. Ми підготували бібліографічний огляд літератури, особливу увагу дітей звернули на повість Павла Загребельного "Дума про невмирущого".

Повість "Дума про невмирущого" розповідає про трагічну долю українського юнака, яка стала символом гідності й непереможності людського духу. В шістнадцять років він добровольцем пішов на фронт. Він мріяв бути вченим, а став солдатом, зустрівся віч-на-віч з війною і не відступив, мужньо бився з фашистами, захищаючи рідну землю, батька й матір, свою кохану. Тяжкопораненим він потрапив у полон, та й там, у нелюдських умовах концтаборів, не припинив боротьби, вмирав, повертався до життя і знову вмирав, але не підкорився…

Кiлькiсть переглядiв: 107

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.